2024-03-22

Duże otwarte przestrzenie kuchenno-salonowe cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Doceniane są za estetykę oraz funkcjonalność. Warto jednak pamiętać, że tak zorganizowana przestrzeń zwraca uwagę przede wszystkim na kuchnię. Najpiękniej prezentuje się wraz z imponującą wyspą będącą m.in. blatem roboczym oraz ozdobą wnętrza.

Czy meble kuchenne z wyspą to praktyczne rozwiązanie?

Wyspa w kuchni to nie tylko przestrzeń robocza służąca do przygotowywania posiłków, ale także wyjątkowe miejsce spotkań, wspólnego biesiadowania. To wokół niej toczy się życie domowników, omawiane są ważne sprawy rodzinne, a także odbywają się wyjątkowo udane spotkania towarzyskie.

Wyspę kuchenną wykorzystać można m.in. do spożywania posiłków, jak i biesiadowania przy ulubionym trunku. Istotne jest, aby w takiej aranżacji płynnie przenikała się strefa kuchenna i salonu.

Atutem realizacji kuchni w Warszawie z wyspą jest to, że gospodarz może mieć cały czas kontakt z gośćmi podczas przygotowywania posiłków. Stale widzi ich, nawet, gdy siedzą w salonie. To rozwiązanie bardzo praktyczne.

Sprytnie zaplanowana przestrzeń kuchenna z wyspą umożliwia wspólne gotowanie nawet kilku osobom na raz. Taki układ pomieszczenia przynosi więc wiele korzyści i daje możliwość wspólnego spędzania czasu z najbliższymi.

Kuchnia z wyspą to doskonałe rozwiązanie również dla rodzin z dziećmi. Rodzice przygotowujący posiłki mogą mieć cały czas kontakt z dzieckiem, które bawi się w salonie. Doglądanie dziecka odbywa się w bezproblemowy sposób, a ze starszymi pociechami na wyspie kuchennej można odrabiać lekcje, jednocześnie wykonując obowiązki domowe.

Meble kuchenne z wyspą to praktyczne rozwiązanie

Jak zaplanować aranżację kuchni z wyspą?

Wyspa kuchenna może być jedynym blatem roboczym, jaki zostanie przewidziany we wnętrzu. Jeżeli pomieszczenie na to pozwala, ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w szerokiej wyspie zlewu, płyty grzewczej oraz wspomnianego miejsca roboczego do krojenia, szatkowania i wykonywania innych czynności.

Aby zachować odpowiednią proporcję względem pozostałego wyposażenia kuchni, głębokość blatu roboczego powinna wynieść co najmniej 90 cm. Warto również uwzględnić nadstawkę, pod którą można wsunąć hokery. Taka aranżacja spełnia zarówno walory praktyczne, jak i wpływa na wyjątkową ozdobę wnętrza.

Innym rozwiązaniem, na jakie można się zdecydować jest umieszczenie płyty grzewczej na wyspie kuchennej. Zalecamy, aby zdecydować się na zakup modelu ze zintegrowanym systemem okapowym, dzięki czemu nad wyspą nie trzeba będzie umieszczać tradycyjnego wentylatora. Zyskujesz w ten sposób korzyści estetyczne związane z eleganckim wyglądem kuchni.

Warto zwrócić również uwagę na odległość wyspy od szafek kuchennych w zabudowie. Musi to być co najmniej 1 m, w celu zapewnienia swobodnego przejścia.

Kuchnia premium w Warszawie z wyspą i jadalnią

Warto stworzyć wyspę kuchenną, która jest niejako połączona ze stołem lub znajduje się w jego najbliższym otoczeniu. Wielkość należy dobrać do gabarytów pomieszczenia, w którym projekt jest realizowany.

Stół może być zintegrowany na stałe z wyspą, ale także z niej wysuwany. Decydując się na mobilne rozwiązanie, możesz wpływać na aranżację wnętrza, w zależności od potrzeb. Dzięki zastosowaniu funkcjonalnego rozwiązania, indywidualne potrzeby domowników są nieustannie realizowane.

Kuchnia premium w Warszawie z wyspą i jadalnią

Styl skandynawski – meble kuchenne z wyspą w Warszawie

Styl skandynawski sprawia, że kuchnia prezentuje się efektownie, a w jej prostocie tkwi niezwykły kunszt. Elementami ozdobnymi są zazwyczaj pilastry lub listwy wykończeniowe, a oczywiście w centralnej części pomieszczenia znajduje się wyspa. Często tuż nad nią umieszczane jest drewniane oświetlenie składające się z kilku punktów świetlnych.

W kuchni w stylu skandynawskim przeważają naturalne materiały, przede wszystkim połączenie kamiennego blatu z drewnianymi frontami.

Styl nowoczesny – meble kuchenne z Warszawy, których nieodłącznym elementem jest wyspa

Trendy wnętrzarskie są jasne: nowoczesność jest najchętniej wybierana przez klientów, którzy chcą stworzyć kuchnię na lata. Wielka zabudowa z ukrytym sprzętem AGD oraz wyspa to główce cechy wskazujące na styl nowoczesny. Największą popularnością cieszy się jednolita struktura całej zabudowy, która nie nudzi się nawet przez długie lata. Wielbiciele stylu minimalistycznego z tego rozwiązania będą na pewno usatysfakcjonowani.

Wielu klientów wybierając nowoczesne meble kuchenne z Warszawy kieruje się przede wszystkim funkcjonalnością. To daje im wchodząca w ich skład wyspa kuchenna.

Ze względu na to, że projekty nowoczesne są bardzo elastyczne, jeżeli w pomieszczeniu nie ma dostatecznej ilości miejsca, można zdecydować się na tzw. półwysep. Może on być połączony z dolną zabudową lub zaczynać się od ściany. Układ kuchni z półwyspem jest bardzo funkcjonalny. Sama konstrukcja jest niezwykle ciekawa, ze względu na niestandardowe wymiary.

Dla kogo aranżacja kuchni z wyspą?

Aranżacja kuchni z wyspą to marzenie wielu osób. Pozornie mogą na nie zdecydować się jedynie właściciele przestronnych domów i apartamentów, ale ze względu na dostępność tzw. półwysep, rozwiązanie w nieco mniejszej formie zastosować można także w małych wnętrzach.

Meble kuchenne z Warszawy uwzględniające wyspę są funkcjonalne i estetyczne, zgodne z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Otwarta domowa przestrzeń, której dominującym elementem jest wyspa sprawia, że strefa kuchenna i wypoczynkowa znakomicie się ze sobą łączą.